9 patarimų, kurie padės geriau atrodyti vestuvių nuotraukose

 

Gerbiami jaunieji, sveikinimai! Jūsų laukia nuostabus įvykis – vestuvės!

 

Ir daug ateinančių laimingų metų kartu. Kad geriau įsiminti šį įvykį, jūs, be abejo kviesite fotografą. Tam, kad rezultatas nenuviltų Jūsų, teks įsidėmėti daug niuansų bei padirbėti. Juk galutinis rezultatas priklauso nuo Jūsų lygiai tiek pat, kiek nuo išrinkto fotografo. Aš pateiksiu jums kelias rekomendacijas, kurias vertėtų įsidėmėti tam, kad sumokėti pinigai fotografui nebūtų išleisti veltui.

Šios rekomendacijos nepretenduoja būti absoliuti tiesa, bet jos paremtos asmenine bei kolegų patirtimi.

1. Geras fotografas.

Jus atliekate didelį darbą ieškant fotografo internete, darote pažįstamų apklausą, nagrinėjate nuotraukas iš jų vestuvių. Esu įsitikinęs, kad renkantis reikia klausyti tik savo vidinį balsą. Juk jeigu fotografuos ne tas, kurį jus labai norėjote pakviesti, ne tas, kurio matymas pasirodė jums įdomiausias ir artimiausias Jums, o tas, kurį jums įpešė draugai ar artimieji – yra rizika, kad po to dar ilgai gailėsitės, kad nusprendėte sutaupyti, kad nepaklausėte vidinio balso, neapgynėte savo pasirinkimo, ir dabar Jūsų albume visam gyvenimui liks ne tai, apie ką Jus svajojote, užfiksuotos ne tos emocijos ir, kas liūdniausia, tai neištaisyti.

Vestuvių fotografų dabar labai daug, šiek tiek kantrybės – ir Jūs būtinai rasite tą, kuris žiūri jūsų akimis.

Nagrinėjant fotografo portfolio prisiminkite, kad portofolio dažniausiai įtraukiamos 2-5 nuotraukos iš kiekvienų vestuvių (2-5 iš vienų, iš kitų ir t.t.). Porą padorių kadrų per visą dieną gali padaryti bet kas. Todėl geriausia paprašyti į susitikimą, kaip pavyzdį, turėti bent vienų pilnų vestuvių nuotraukas.

Štai keli patarimai, kuriuos dera prisiminti kalbant su fotografu telefonu. Ne reikia bandyti išsiaiškinti tikslią paslaugų kainą. Visa tai galite sužinoti tik susitikimo metu. Tačiau kainų skalę verta paklausti. Jeigu žmogus profesionalas ir neturi tikslo vedžioti Jūsų už nosies, tai jis įvardins ją. Pasitaiko žmonių, kurie aktyviai nenori įvardinti net kainų skalės telefonu, bet asmeniškai man kyla abejonių, kad jie nori pamatyti tai, su kokiais batais ar laikrodžiu aš atėjau, kad susitikimo metu suprasti, kiek aš galėčiau mokėti. Aš asmeniškai tokių nemėgstu. Man susidaro įspūdis, kad jie nevertina mano laiko. Todėl jei ne tikslią, bet apytikslią kainą bet koks profesionalas Jums tikrai pasakys. Jis gi ne pirmą kartą tai daro ir žino, kiek paprastai gaunasi.

Bet nereikia laukti iš jo absoliučiai tikslios kainos iki cento. Jus galite paklausti su kokia technika dirba fotografas, bet tai vėl gi tai nėra lemiamas momentas. Mane dažnai šis klausimas pralinksmina, todėl kad toli gražu ne visi technikoje nusimano. Jeigu nusimano – aš atsakau ir jie gauna reikiamą informaciją. Jeigu ne, tai atsakau, kad tai jiems nieko nepasakys. Jeigu žmogus profesionalas ir tai matosi iš jo darbų, tai galite būti tikri, kad ir su technika pas ji viskas gerai. Tai svarbu, aišku, bet svarbiausia, kad jums patiktų jo darbai.

Jeigu jums tinka ir kaina, ir darbų lygis, tai vertėtų susitarti dėl susitikimo. Neatidėliokite jos, susitikite su fotografu, kuris Jūsų manymu jums idealiai tinka, tik taip galima objektyviai viską suprasti ir apsispręsti. Darbai, kainos ir technika – tai svarbu, bet kas svarbiausia, tai koks jis žmogus apskritai, todėl kad dirbti jums būtent su žmogumi. Nuo savęs pasakysiu, kad dažnai būna, kad pabendravę su jaunaisiais kartais jaučiamas tam tikras sielų artimumas ir dirbant jų vestuvėse tu gauni dvigubą malonumą, o rezultatai pranoksta visus lūkesčius. Ir jaunųjų, ir mano.

2. Negailėkite.

Fotografijos – tai vienintelis dalykas, kuris atgaivins emocijas ir prisiminimus apie jūsų vestuves, įsivaizduojate? Praeis daug metų, jus turėsite vaiku, jus pakeisite kelis automobilius arba išvis persikraustysite į kitą šalį. Ir vienintelis dalykas, kuris gali prikelti jūsų laimingiausios dienos gyvenime jausmus ir išgyvenimus – tai nuotraukos. Nejaugi jus pasiryžę surizikuoti, šiek tiek sutaupyti ir gauti kadrus, keliančius nusivylimą?! Kadrus, kuriuos jums  teks ne tik peržiūrinėti be jokio džiaugsmo, bet ir rodyti savo vaikams? Svarbu, kad peržiūros metu jus ne tik tiesiog prisimintumėte, kaip atrodėte, o išgyventumėte iš naujo visas jaudinančius ir jautrius momentus šventes. Kad vėl šypsotumėtės, prisimintumėte kvapą, prisilietimus, kad pradėtų plaukti šventės vaizdų paveikslai ir jausmais atgaivintų jus. Deja, šiais laikais profesionaliu fotografu vadina save bene kiekvienas turintis savo arsenale veidrodinį fotoaparatą ir tai paaiškina tokią vestuvių fotografijos pasiūlą. To pasekoje daugelis jaunųjų lieka nepatenkinti nuotraukomis, kurias jie gauna iš fotografo po vestuvių – ne tie rakursai, netinkami momentai ir t.t. Aš net kartais sulaukiu klausimų apie tai ar įmanoma padaryti ką nors su nevykusiomis nuotraukomis. Papildomai paredaguoti, kaip nors priburti, kad iš jų gautųsi kas nors tokio, žiūrint į ką nekraujuotų akys. 🙂 Tam, kad tai išvengti reikia kreiptis į fotografus, kurie jau turi savo vardą ir yra gerbiami savo srityje, tegul ir jų įkainis bus šiek tiek aukštesnis, užtat ir rezultatas bus žymiai geresnis. Didžiausia gerų nuotraukų paslaptis yra tikrai ne nuotraukų redagavime, o tame, kad tikrai reikia mokėti fotografuoti. Čia kaip pas daktarus. Jeigu pacientas tikrai nori gyventi, tai medicina yra bejėgė. Taip ir čia 🙂 Jeigu nuotrauka tikrai gera, tai joks redagavimas jos nesugadins. Ir atvirkščiai.

Dar kartą pasakysiu, pagailėti geram fotografui – tai yra neteisinga. Nuo jo daug kas priklauso. Ir tie keli eurai, kuriuos jus sutaupysite. Pagalvokite. Tai nėra tiek daug, kiek atrodo iš pirmo žvilgsnio.

3. Turite idėjų – rašykite.

Labai patarčiau iš anksto bent šiek tiek apmąstyti, kur jus norėtumėte vykti fotosesijai ir kokias nuotraukas norėtumėte gauti. Pažiūrėkite, ar darė fotografas panašaus pobūdžio nuotraukas ar ne.  Taip pat, aišku, jei paieškos metu ir ieškant informacijos jus pastebėjote kelis kadrus, kurie jums labai patiko, tai išsaugokite, įsiminkite, užsirašykite mintis, kad po to galėtumėte aptarti tai su savo fotografu. Labai naudinga prieš patį fotografavimą arba iš anksto per susitikimą parodyti fotografui jūsų senas nuotraukas, kurias jus patys mėgstate, galbūt tai jūsų ypatingas galvos pasukimas, galbūt kažkas dar, kad žmogus suprastų, ko jus iš jo norite. Tiesiog jei turite tam tikrus pageidavimus, tai apie juos derėtų papasakoti, todėl kad labai maža tikimybė sutikti fotografą, mokanti skaityti mintis. Daug greičiau būtų papasakoti fotografui apie jūsų pageidavimus, nei tikėtis, kad jie juos atspės. Jei jokių pageidavimu nėra, tai pasitikėkite tuo, ką išrinkote ir jis padarys maksimaliai ką sugeba!

4. Miegas.

“- Kame stiprybė, brolau?

– Miege, brokau!

– Teisingai! Ir daugiau jos pas ta, kas miega gerai!”

Tai vienas iš pagrindinių patarimų ir citata iš vieno filmuko čia kaip niekada tinka. Pykti nuo miego trūkumo ir kitų problemų jaunieji – tai, patikėkite, ne pats geriausias nuotraukų objektas. Jūsų nervai ir bendras tonusas turi būti tvarkoje. Aš žinau, kad vestuvėse tai beveik neįmanoma. Todėl reikia pasistengti priartėti prie pilnos tvarkos. Taip pat paakiai ir bendrai išsekęs veidas, raudoni akis ir pan. Ko pasekoje išlenda nervai ir rizika susipykti su mama ar jaunikiu, rizika pradėti reaguoti į skirtingas situacijas nelabai pozityviai ir pan. Tokių atveju atrodyti nuotraukose laimingais ir besidžiaugiančiais būtų gana sudėtinga, kad ir kaip to norėtumėte jus ar fotografas. Todėl miegas galėtų būti vienu iš pirmų punktų, todėl kad jo svarba sunkiai pervertinti. Todėl pasistenkite 8 valandas iki visažisto vizito spjauti ant visko, kas dar nėra paruošta ir eikite miegoti.

5. Profesionalus visažistas.

Makiažas daro stebuklus, o geri visažistai tarsi burtininkai.  Nereikia gailėti jų paslaugoms ir savaime suprantama reikia įsidėmėti jų patarimus. Jie padės jums geriau atrodyti ir išsaugoti gerą nuotaiką visos dienos metu. Rinktis juos irgi reikia atsakingai, todėl kad jie yra tie žmonės, kuriuos jus pamatysite pirmais ir jie yra atsakingi už jūsų nuotaika visai dienai. Taip pat profesionalus makiažas ne tik paryškina jūsų privalumus, bet ir paslepia trukumus, išsilaiko ilgiau ir atrodo ryškiau. Makiažo ir šukuosenos atveju labai yra svarbi repeticija. Jos metu jus suprasite, ką ir kaip reikia daryti, o šventes metu atrodysite nepakartojamai.

Ir dar vienas svarbus momentas: prieš vestuves nedarykite eksperimentų su nepažįstama kosmetika! Vestuvės – ne metas eksperimentams. Jums nereikalingi netikėta alergija, išbėrimai ir kiti nemalonumai, kurie gadina nuotaiką.  Jus ir taip turite dėl ko rūpintis ir siurprizai su kosmetika neturi įeiti į tą sąrašą. Profesionalai tai puikiai žino, bet aš vis dėlto paminėsiu. Pagrindinė iš galimų klaidų – blizgantys makiažas. Toks makiažas yra nesuderinamas su fotografija. Toks makiažas gali puikiai atrodyti realybėje, vakarėlyje, bet jis gali sugadinti pusė jūsų būsimo vestuvinio albumo. Iš anksto susitarkite su kirpėja, kad jis nenaudos plaukų laką, kuriame yra blizgučių. Gyvenime jie gražiai švyti, o nuotraukose jie atrodo, kaip pleiskanos. Vestuvių diena turėkite su savimi mažą kosmetinę. Pagrindiniai dalykai, kurie turėtų į ją įeiti – drėgnos servetėles ir pudra, kuri panaikintų atsirandantį odos blyzgėsį, lūpdažis arba lūpų blyzgėsis.

6. Photoshop’as nėra stebukladaris.

Negalvokite apie Photoshop programą, kaip apie stebuklingą pagaliuką, tai tik įrankis, kuris nėra niekuo ypatingesnis už, pavyzdžiui, stovo. Be abejo, jame galima panaikinti kelis spuogelius ant veido, dėmes ant sukneles, šiukšlių dėžę fone, bet pasikliauti retušavimu nederėtų. Techniškai tai yra daug sudėtingiau, nei ištaisyti trūkumą fotografavimo metu, ir taip pat brangiau. Čia taip pat reikia dar kartą paminėti, kad nereikia taupyti visažistui, todėl kad jis labai padeda išvengti nereikalingo retušo.

7. Sotus svečias – geros nuotraukos.

Kokybiškas foto albumas – fotografo ir modelių bendro darbo derlius. Fotosesijos metu pagrindinis jūsų būsimo foto albumo priešas – svečiai. Idealiausiais variantas tai atskirti fotosesija jūsų dvejų ir pasivaikščiojimą su svečiais. Sekantis priešas – laiko trūkumas. Derėtų įsidėmėti fotografo patarimus, todėl kad jis jau buvo daugelyje vestuvių ir gali duoti gerą patarimą. Patarti vietą, maršrutą ir pan. Pasitikėkite tuo žmogumi, kurį jus pasirinkote. Jus jį ir renkatės, todėl kad kažkuriais momentais geriau už jus žino, kas jums gali tikti. Tai kaip vizitas pas daktarą, jeigu aš pats mokėčiau gydyti dantis, tai gydyčiau juos savo vonioje. Bet aš nemoku, todėl klausau daktaro, todėl kad jis geriau žino, kaip reikia mane gydyti.

8. Don’t worry, be happy.

“Tuoj griežtas dėdė – fotografas mums pasakys, kaip atsistoti ir viskas iškart gausis”

Be abejo, fotografas patars ir parinks gerą rakursą, bet nei vienas fotografas nepakeis jums “verčia šypsotis” šypsenos į “laimingos žmonos” šypseną. Nereikia per daug sureikšminti fotografavimą. Palikite visą susireikšminimą ir rimtumą fotografavimo pasiruošimui, o fotosesijos metu būkite kiek įmanoma atsipalaidavę. Pamirškite apie viską, tiesiog būkite dviese (galite net paniūniuoti vienas kitam Vaido Baumilos – Būkim Dviese dainą 🙂 ). Tai jūsų diena. Mėgaukitės. Patyręs fotografas pats parinks reikiamą fotografavimo kampą ir patars. Nebandykite pozuoti. Būkite natūraliais. Jeigu jus nesate profesionalus modeliai ar aktoriai, tai bus labai pastebima nuotraukose, kad jus buvote tarsi nesavo lekštėje. Tiesiog atsipalaiduokite ir pamirškite apie viską. Jus ne vieną mėnesį ruošėtės šiai dienai, tai ir džiaukitės ja.

Galima paimti su savimi pamergę (sesę, geriausią draugę ar draugą) – bet vieną,  kad ji nešiotų rankinuką su minimumu kosmetikos (pudra, lūpdažis, šukos, servetėlės). O jeigu bus dar ir vandens buteliukas – jus būsite laimingiausia nuotaka fotosesijos metu.

9. Galiausiai

Rekomenduoju Jums būtinai pabendrauti su bendraminčiais. Internete galima rasti daugelį forumų ir grupių (labas, Feisbuke) vestuvių tematika, kur galima rasti begalę naudingos informacijos ir patarimų. Bet jauskite ribą, nereikia tuo piktnaudžiauti. 🙂

vestuvių fotografas

Vestuvių fotografavimas visoje Lietuvoje, kreipkitės el. paštu info@vestuviumagija.lt arba tel. +370 (678) 86 207

× Cancel